Tradeey

İNTERNET'TE YERLİ VE ULUSLARARASI PAZARDA MÜŞTERİ NASIL BULUNUR?

TRADEEY.COM 27.09.2019 12:21

İYİ BİR İNTERNET SİTESİ İLE DÜNYA FİRMALARI MASANIZDA

Profesyonel alıcıların %70'i bir tedarikçiyle bağlantı kurmadan önce, İnternet'te Araştırma yaparak kararlarını verirler.

Dolayısıyla,İnternet; İşletmeniz hakkında hedeflemiş olduğunuz uluslararası pazardaki müşterilerinize doğru bilgiyi iyi bir İnternet Sitesiyle vermeniz gereken bir yerdir.

İnternet sitenizin Dünya’da bulunabilmesi için iyi özelliklere sahip olmalısınız.

Özellik 1- Grid Layouts (web iskelet yapısı) Kullanımı,

Özellik 2- Tasarımların özgün olması,

Özellik 3-Sadelik ve Renk Uyumu,

Özellik 4- Kullanıcı dostu arayüz (tema) tasarımı,

Özellik 5- SEO uyumlu olması ulaşılabilirlik,

Özellik 6- Anahtar kelime seçimi,

Özellik 7- Hızlı Açılma,

Özellik 8- Mobil Uyumluluk (Responsive Dizayn),

Özellik 9- Özgün İçerik.

İyi Bir İnternet Sitesinin İşletmenize Avantajları;

Avantaj 1- İşletmenizin Uluslararası pazarda güven ve itibar kazanması için iyi bir web sitesine sahip olması gereken ilk aşamadır. Firmanızı daha güvenilir, profesyonel bir işletme görünüme kavuşturacaktır.

Avantaj 2- İyi bir İnternet sitesi sayesinde, sadece bulunduğunuz lokasyonda değil ülkenizin ve dünyanın her bölgesinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtarak, daha fazla kişiye ulaşacak ve dolayısıyla uluslararası pazardaki satış payınız artacaktır.

Avantaj 3- Bir afiş-broşür bastırıp dağıtarak, bastırdığınız adet kadar sınırlı sayıda müşteriye ulaşabilirsiniz. Günümüzde 7'den 70'e herkesin elinde bir akıllı telefon-tablet ve bilgisayar bulunmakta. Bu sebeple Sahip olduğunuz iyi bir internet sitesi ile 7/24 ticari faaliyetlerinizi (Firmanızı–Ürünlerinizi) sayısız müşterilere tanıtma ve ulaştırma şansına sahip olabilirsiniz. Bu sebeple uygun maliyetle yapılabilecek en iyi reklam avantajı sağlar.

Avantaj 4- Araştırmalar gösteriyor ki internet'te görünür olmak, müşterilerin kararları üzerinde büyük etki yaratıyor.

Örneğin ; Bir ürün alacaksanız, seçiminizde neye dikkat edersiniz?

Size, Öncelikle; Adını daha önce duyduğunuz işletmelerin ürünlerini almak daha çok güven verir. Görsel Dijital ortamda artan pozitif marka farkındalığı Dünyada firmanızın bilinirliğini arttırarak firmanızın  markalaşma değerini ve satışlarınızın artmasına avantaj sağlar.

Avantaj 5- İnternet sitenizi inceleyen ziyaretçileriniz e-mail, telefon, fax ve adres gibi bilgilerinize kolayca ulaşır ve sizin işletmenizle iletişime geçer. Kolay İletişim Sağlar, Müşteri Kazanırsınız.

       Firmanızın en iyi internet sitesine sahip olması ve uluslararası pazarda yerini almasını sağlamak için Nacar medya ve Tradeey ortaklığı hizmetinizdedir.

www.nacarmedya.com internet sitenizi analiz eder ve internette  görünürlüğünüzü arttırmak için sizinle birlikte çalışır. 

Son yıllarda ihracatlarını artıran firmalar, ekonomideki yavaşlamayı en az yaşayan ve ekonomik krizi en iyi şartlarda atlatan firmalar olmuştur. İhracat yapmak için Kobi’ler internette bulunmalı, İnternette bulunabilmek için bazı temel ve vazgeçilmez şartları yerine getirmesi gerekir.

a-) Arama motorlarından iyi referans alınmalı,

b-) Arama sonuç sayfalarında iyi konumlandırılmalı,

c-) Doğru zamanda, doğru insanlar tarafından bulunmalıdır.

         Bu sebeple Nacar Medya www.nacarmedya.com  www.tradeey.com ‘un Uluslararası pazarda, Kobi'ler- Büyük Şirketler ve (KiK) Kamu İktisadi Kuruluşları için vazgeçilmez bir ticari bağlantı kapısına en üst paketten ücretsiz üyelik sağlar.

TRADEEY'le TİCARET

  İşletmeler, İNTERNET'te 103 dilde Google çeviri ile 7/24 açık sanal ortamda, ticari ürünlerini görsel bir fuar alanında dünyaya sunarak görünür olurlar. Dolayısıyla Uluslararası reklam pazarında firma ismi ve marka bilinirliğinizi arttırarak güven duyulan ve aranan bir işletme olarak ihracat yapmalarına yardım sağlar.

1- İlgili satın alma birimleri ve yöneticileri  ihtiyaçları olan ham, yarı mamul veya mamul ürünleri için ürün alım formu oluşturabilir, alım taleplerinde bulunabilirler.

     İlgili satın alma birimleri ve yöneticileri  ihtiyaçları için oluşturduğu alım taleplerine (isteklere) uzun zaman kaybı yaşamadan çok kolay bir şekilde gelen onlarca teklifi değerlendirip doğru fiyatla ve rekabet şartlarına uygun, kaliteli hizmet ile ürün tedariklerini  karşılayabilirler.

2- İlgili Pazarlama birimleri, alım talebinde bulunan yatırımcıların aradıkları ürün veya ham madde ile ilgili şirketin yetkili kişi iletişim bilgilerini ve detaylarını görerek onlarla iletişime geçebilir, satış teklifinde bulunarak ticaretini gerçekleştirebilir.

    Ürün ve ürün stoklarını eritmek için küresel pazara arz (sunum) yapabilirler, yeni pazarlar ve müşteriler bularak satışlarını artırırlar.              

3- Kobi'ler- Büyük şirketler ve Kamu İktisadi Kuruluşlarının (KiK) yönetici ve pazarlama birimleri 7/24 sanal ortamda, ticari ürünlerini görsel fuar alanında dünyaya sunarak görünür olurlar. Yerel ve uluslararası reklam ile markalaşır, Uluslararası Pazarda bilinirliği artarak yeni pazarlar bulurlar. Ekonomik reklam giderleriyle satış gerçekleştirirler.

4- Uluslararası pazarda, Kobi'ler- Şirketler ve Kamu İktisadi Kuruluşları (KİK) iş birliği taleplerinde bulunarak iş birliği yapabilecekleri ortaklarını bulabilir. İletişim bilgilerini ve detaylarını görebilir ve onlar ile ortaklıklar kurabilirler.

5- Tüm dünyadaki kamu iktisadi ve özel kurumların düzenledikleri ihalelerin detay ve iletişim bilgilerini görebilir ve o kurumlarla iletişime geçebilirler.

www.nacarmedya.com ve www.tradeey.com Bir Nacar Reklam Pazarlama İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. Kuruluşudur.

uluslararasi pazarda müşteri̇ nasil bulunur, i̇nternette müşteri̇ bulmak çok kolaymı, müşteri̇ bul, müşteri̇ ara, pazarlamada kolay müşteri kazanmak,

YORUM YAPIN

0 Yorum

Bu haberde herhangi bir yorum bulunamadı... İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?